آموزش ساخت فلز استیل در 3ds max

خوب بازم سلام امروز میخوام به درخواست یکی از دوستان آموزش ساخت یک میله استیل رو بدم .

۱. ابتدا یک پلان به طول و عرض ۱۰۰۰ رسم کنید, پنجره متریال ادیتور ( m ) را باز کنید و نام یکی از گوی های آنرا به plan تغییر دهید و از قسمت Maps برای Diffuse Color آیتم Checker را انتخاب کنید, حالا عددهای Tiling را به ۲۰ تغییر دهید, و در قسمت Angle عدد W را به ۴۵ تغییر دهید, حالا گوی plan را به پلانی که خودتان رسم کردید نسبت بدهید و گزینه ی Show Map in Viewport را فعال کنید, حال شما یک صفحه شطرنجی برای بازتاب استیل خود دارید.

۲. یک Cylinder به صورت, Radius=1, Height=50,Height Segments=20,Sides=20 رسم کنید.

۳. خوب حالا یکی دیگه از گوی های متریال رو انتخاب کنید, نام اون رو به steel تغییر داده و اون رو از حالت Standard به Raytrace تبدیل کنید, رنگ Diffuse رو به ترتیب, R=197 - G=198 - B=200 تغییر دهید, رنگ قسمت Reflect رو به, R=70 - G=70 - B=70  تغییر دهید و در كنار slot خالي كنار Reflect كليك كنيد و falloff رو از ليست ظاهر شده انتخاب كنيد,رنگ دوم اونرو رو به R=231 - G=231 - B=231 تغيير بدين و index of reflection value به 20 و از  Fresnel ,fallof type رو انتخاب کنید.

۴. از قسمت Anisotropic   ,shading رو انتخاب کنید, index of Reflection را به 0.0 تغییر دهید. Specular Level رو به 300  و Glossiness رو به 40 تغییر دهید, برای قسمت Environment  مپ Output رو انتخاب کنید.

۵. اكنون تب supersampling رو باز كنيد گزينه enable sampler رو فعال كنيد و از زير آن گزينه             max 2.5 star رو انتخاب كنيد, حالا گوی steel رو به Cylinder  خود نسبت بدهید و از کار خود رندر بگیرید, البته این کار بیشتر جهت نمونه است و شما میتونید با دست کاری نور و رنگ فلز خودتون رو به شکل دلخواه در بیاورید.

* لازم به ذکر است که این فلز ها باید چیزی برای بازتاب داشته باشند مثل یک پلان ولی اگر به تنهایی از این فلزها رندر بگیرید به دلیل مجازی بودن آنها فقط به رنگ سفید دیده میشوند, اگه این فلز رو روی یک گوی استفاده کنید میتونید میزان طبیعی بودن اون رو ببینید.

امیدوارم این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشه. البته من اینکارو میذارم اگه خواستید دانلود کنید. اینم لینک دانلود فلز استیل(steel.max)

اگه بازم کاری خواستید تو قسمت نظرها بگید تا آموزش اونرو بذارم فعلا  bye bye

+ نوشته شده توسط محمد در 2009/7/9 و ساعت 16 PM |